1. دیتاتک
  2. مقالات
  3. آزمایش دوام و مقاومت مچ‌بندهای شناسایی بیمار

آزمایش دوام و مقاومت مچ‌بندهای شناسایی بیمار

مقالات
793 بازدید
آزمایش دوام و مقاومت مچ‌بندهای شناسایی بیمار

مچ‌بندهای Z-Band Direct و Z-Band UltraSoft سربلند در آزمایش‌

شناسایی خودکار بیماران برای محافظت از سلامت و یکپارچگی سیستم مراقبت‌های بهداشتی بسیار ضروری است. مچ‌بندها بخش مهمی از این فرآیند هستند. آن‌ها باید به اندازه کافی بادوام و مقام باشند تا تحمل شرایط و مشکلات محیط بیمارستان‌های شلوغ و نیز مواجهه مکرر با ضدعفونی‌ کننده‌های دست را داشته باشند. ضدعفونی کننده‌هایی که خوانایی مچ‌بند را کاهش می‌دهند. متاسفانه، همه مچبندها از کیفیت یکسانی برخوردار نیستند.

در شرکت Zebra، مچبندهای شناسایی بیمار تحت آزمایش‌های شدید قرار می‌گیرند که در آن‌ها مقاومت در برابر طیف وسیعی از مواد از جمله ایزوپروپیل و الکل طبی، آب و ضد عفونی‌کننده‌های دست اندازه‌گیری می‌شوند. بعلاوه، مچ‌بندهای زبرا توسط یک آزمایشگاه مستقل تست می‌شوند. این کار برای اندازه‌گیری کیفیت و مقاومت در برابر ضد عفونی‌کننده‌های دست در مقایسه با محصولات دیگر رقبا انجام می‌شود. در در این مقاله جزییات نتایج آزمایش دوام و مقاومت مربوط به یک آزمایشگاه مستقل را بیان می‌کنیم. آزمایشی که بر روی مچبندهای Z-band Direct و Z-Band UltraSoft و مچ‌بندهای برجسته رقیب را شرح می‌دهد. آزمایش‌ها نشان می‌دهند Z-band Direct و مچ‌بندهای Z-Band UltraSoft پایدارتر هستند و در صورت قرار گرفتن مداوم در معرض طیف وسیعی از ضدعفونی کننده های دست، بهتر از رقبای پیشگام عمل می‌کنند.

مچ‌بندهای Z-Band Direct شش برابر بیشتر از رقبای اصلی خود در مقابل ضدعفونی کنندهای بدون آب پارل مقاوم است.

چرخه تا عدم موفقیت

Leading Competitor Z-Band Ultrasoft Z-Band Direct
20 Cycles 60 Cycles 70 Cycles 3M Avagard
40 Cycles 80 Cycles 270 Cycles Ecolab SkinMan
20 Cycles 80 Cycles 120 Cycles Purell Waterless

آزمون‌های ARDL ثابت می‌کند که وقتی نوبت تعامل با ضد عفونی‌کننده‌های دست باشد، مچبند Z-Band بیش از ۱۰۰ % بیشتر از مچبندهای رقبای پیشگام پایداری دارد.

ضد عفونی‌کننده M3 Avagard (بعد از 20 چرخه)

ضد عفونی‌کننده Purell Waterless (بعد از 20 چرخه)

مچ‌بند Z-Band Direct

مچبندهای پلی‌پروپیلن حرارتی مستقیم Z-Band Direct که بدون لاتکس و در MR ایمن هستند تا 14 روز قابل اسکن می‌باشند، حتی اگر از ضدعفونی کننده‌های بسیار زیاد استفاده شده باشد. آزمایش مستقل نشان داد که مچ‌بندهای Z-Band Direct در مقایسه با رقبا به طور چشمگیری پایدارتر هستند:

  • 3.5 برابر مقاوم‌تر در برابر M3 Avagard
  • 6.75 برابر با دوامتر در برابر ضد عفونی‌کننده‌های دست بدون آب پارل

مچ‌بند Z-Band UltraSoft

مچ‌بندهای مصنوعی حرارتی UltraSoft بدون لاتکس و در MR ایمن هستند. آزمایش مستقل نشان می دهد که مچ‌بندهای Z-Band UltraSoft در مقایسه با رقبا به طور چشمگیری پایدارتر هستند:

  • 3 برابر مقاوم‌تر در برابر M3 Avagard
  • 2 برابر مقاوم‌تر در برابر Ecolab SkinMan
  • 5 برابر مقاومت بیشتر در مقابل ضد عفونی‌کننده‌های دست بدون آب پارل

درباره آزمایش‌

شرکت Zebra Technologies آزمایشگاه توسعه لاستیک Akron (ARDL) را مامور اجرای آزمایش دوام و مقاومت برای مچ‌بندهای Z-Band Direct و Z-Band Ultrasoft کرد. ARDL یک آزمایشگاه معتبر A2AL ISO 17025 و آزمایشگاه ISO 9001:2008 ثبت شده و سازگار با FDA برای تست های مستقل است.

تست کور انجام شده توسط ARDL برای چهار مجموعه از چهار مچ‌بند به نام‌های A، B، C و D در برابر تماس با ضد عفونی‌کننده‌های دست زیر انجام شد: پارل بدون آب، M3 Avagard و Ecolab SkinMan تست‌ها برای اندازه‌گیری تعداد دفعات مالیده شدن ماده بر روی مچ‌بند، تا وقتی که اسکن کردن غیر ممکن باشد، طراحی شدند.

تجهیزات

چاپگرها: مچ‌بندهای Zebra با استفاده از چاپگر Zebra HC100 با سرعت چاپ 2 اینچ بر ثانیه  (2IPS)و تنظیمات حرارت 22 (22 Darkness) به چاپ رسید. همچنین مچ‌بند رقیب با چاپگر Zebra 110Xi4 با سرعت چاپ 2 اینچ بر ثانیه  (2IPS)و تنظیمات حرارت 22 (22 Darkness) به چاپ رسید

کراکمتر: یک کراکمتر SDL Atlas Electronic Cm-5 AATCC که به صورت مکانیکی کار می‌کند برای اندازه‌گیری ثبات رنگ مچ‌بندها به کار رفت. این کراکمتر یک انگشت اکرلیک با قطر ۱۶ میلیمتر دارد.

بارکدخوان: برای اسکن کردن هر یک از مچ‌بندها در طول آزمایش از بارکدخوان تصویری Zebra DS6707 استفاده شد.

یک پارچه به مدت ۵ دقیقه در ضد عفونی‌کننده دست قرار گرفت و سپس برای آزمایش به همراه مچ‌بند روی کراکمتر قرار گرفت. در پایان هر ۱۰ سیکل تکنسین ARDL کراکمتر را متوقف کرد، بارکد روی مچبند را اسکن کرد و تعداد چرخه‌ها را ثبت کرد، تا زمانی که بارکد مچ‌بند دیگر قابل اسکن نباشد.

نتایج آزمایش

ARDL به طور قطعی دریافت که هم مچبند Z-Band Direct و هم مچبند Z-Band Ultrasoft پایدارتر از مچبند رقبا بودند. نتایج آزمایش نشان داد که وقتی مچبندهای Z-Band Direct در معرض ضدعفونی کنندها دست بدون آب پارل قرار می گیرد، می تواند 120 چرخه را تا قبل از ناخوانا شدن تحمل کند. همچنین مچ‌بندهای Z-Band Ultrasoft می تواند 100 سیکل را پشت سر بگذارد. این نتیجه در مقابل نتیجه‌ی مچ‌بندهای رقیب بود که تنها توانسته بودن 20 چرخه را قبل از ناخوانا شدن تحمل کند.

کیفیت بسیار مهم است

Zebra متعهد است که برای بیمارستان ها مچ‌بندهایی تهیه کند که در انظباق با استانداردهای بالای ما برای پایداری تصویر، قابلیت اسکن شدن و راحتی باشند. مچبندهای Z-Band Direct و Z-Band Ultrasoft در گروه سنی بزرگسال، کودکان و نوزادان موجود است.

Zebra Technologies یک پشرو در سطح جهانی در تولید و طراحی تجهیزات بارکد، RFID و فناوری‌های چاپ کارت شناسایی است. از جمله ی این موارد سیستم های نصب شده در تجهیزات مراقبت سلامت برای برچسب گذاری واحد استفاده ، چاپ برچسب نسخه، چاپ مچ‌بند شناسایی بیمار، مدیریت مواد، امنیت و شناسایی کارمندان است. Zebra به همراه شرکایش دانش صنعت و محصولات تخصصی مورد نیاز برای اجرا در بیمارستان را تجربه کرده است. همچنین Zebra یک پیشرو در رشد استانداردها است و به طور فعال در کار انجمن های صنعتی دانش زندگی مشارکت می کند تا نیازهای به وجود آمده‌ی مشتریانش را برطرف سازد.

 

منبع: Zebra Technologies

برچسب‌ها: ,,,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست