1. دیتاتک
 2. پشتیبانی و دانلود
 3. راهنمای چاپگر رومیزی برچسب Sewoo LK-B10

راهنمای چاپگر رومیزی برچسب Sewoo LK-B10

پشتیبانی و دانلود
1,679 بازدید
۳ دیدگاه

آنچه در بسته‌بندی موجود است.

 قبل از انجام دادن مراحل زیر حتماً چاپگر را خاموش نمایید. تماس دست با هد چاپگر باعث سوختن کامل هد و یا بخشی از آن خواهد شد.

نحوه‌ی جایگذاری برچسب

درب محافظ را به کمک دو ضامن که در دو طرف چاپگر قرار دارد، با کشیدن به سمت خود (به سمت جلو) باز کنید. ضامن دهانه هد چاپگر که در سمت راست قرار دارد همانند تصویر زیر به سمت جلو کشیده تا دهانه هد باز شود.

در گام نخست رول برچسب را داخل نگهدارنده برچسب قرار داده و با استفاده از زبانه قابل تنطیم، آن را به صورتی که در وسط نگهدارنده و زبانه‌ها به رول برچسب چسبیده باشند تنظیم کنید. همانطور که در تصویر مشاهده می‌کنید در دو طرف چاپگر بازوهای نگهدارنده‌های برچسب قرار دارد، آنها را از یکدیگر باز نمایید.


همانند تصاویر زیر رول برچسب را درون چاپگر قرار داده و آن را تا لبه دستگاه کشیده و از میان نگهدارنده‌های برچسب عبور دهید. و آن را به برچسب نزدیک نمایید. وظیفه نگهدارنده‌های برچسب، جلوگیری از لغزش برچسب (لیبل) در هنگام چاپ می شود.

نحوه‌ی جایگذاری ریبون

نکته: توجه داشته باشید ریبون را باید به صورتی در دستگاه چاپگر قرار دهید که پس از باز کردن، ریبون به حالت حرف ( و ) در داخل نگهدارنده ریبون قرار گیرد.

نگهدارنده‌های ریبون بر روی چاپگر قرار گرفته است که هر کدام با یک حرف انگلیسی بر روی بدنه چاپگر نامگذاری شده است،‌ نگهدارنده بالایی حرف A که محل قرار گرفتن رول ریبون و نگهدارنده پایینی حرف B که محل قرار گرفتن بوبین برای جمع کردن ریبون مصرف شده می‌باشد. برای خارج کردن نگهدارنده‌های ریبون، سمت راست آنها را گرفته و به آرامی به سمت بالا بکشید تا از محل خود خارج شوند. همانند تصویر زیر ریبون را داخل یکی از نگهدارنده‌ها گذاشته و در قسمت A قرار دهید.


بوبین جمع کننده ریبون را داخل نگهدانده دیگر قرار داده و در قسمت B قرار دهید.


همانطور که در تصویر مشاهده می‌کنید یک پنل کوچک در بالا و یک پنل بزرگتر در پایین قرار دارد که بر روی هر دوی آن ها عبارت RIBBON PATH نوشته شده است.  ریبون را از میان این دو پنل عبور داده،  و به سمت بیرون چاپگر بکشید، به طوری که مقداری از ریبون بیرون بماند.


پس از عبور ریبون از میان پنل آن را بر روی بوبین جمع کننده چسبانده و با استفاده از پیچ تنظیم، که در سمت راست نگهدارنده قرار دارد آن را کاملا صاف و محکم نمایید.


پس از قرار دادن برچسب و ریبون، دهانه هد را بسته و بر روی دو طرف آن که با کلمه PUSH مشخص شده فشار داده تا دهانه هد کاملا بسته شود و در آخر درب دستگاه را ببندید. حال باید فرآیند کالیبراسیون صورت پذیرد. انجام این کار ضروری و برای هماهنگ شدن برچسب و ریبون با سنسورها می‌باشد.

همانگونه که در تصویر زیر مشاهده می کنید دستگاه چاپگر دارای 2 سنسور می‌باشد. هر دو این سنسور ها قابل تتظیم و حتماً باید بر روی یک درجه قرار گیرند تا عملیات کالیبره کردن به درستی انجام شود.

مثال: برای استفاده از برچسب‌های تک ردیفه مثل 60mm x 80mm هر دو سنسور را بر روی 0 قرار دهید.
برای استفاده از برچسب‌های دو ردیفه مثل 30mm x 50mm هر دو سنسور را بر روی 1 قرار دهید.
برای استفاده از برچسب‌های سه ردیفه مثل 21mm x 31mm هر دو سنسور را بر روی 2 قرار دهید.

کالیبره کردن چاپگر

برای انجام این کار، چاپگر را به برق متصل کنید. دکمه FEED را نگه داشته، و چاپگر را روشن نمایید پس شنیدن صدای بوق دکمه را رها کنید. در این حالت چاپگر شرع به چاپ اطلاعاتی کرده، پس از سبز شدن چراغ چاپگر دکمه FEED زده و مشاهده خواهید کرد. چاپگر با کمک سنسورها، فاصله بین یک برچسب تا برچسب بعدی را شناسایی کرده و در ابتدای برچسب می‌ایستد. هم اکنون چاپگر کالیبره شده و تعدادی برچسب بیرون می‌دهد برای اطمینان از انجام کالیبره شدن با فشار دادن دکمه FEED مشاهده می کنید که دستگاه چاپگر یک برچسب بیرون داده و در ابتدای برچسب بعدی قرار می‌گیرد.

۳ دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • مهرداد
  3 بهمن 1398 14:14

  سلام
  من موفق به راه اندازی این پرینتر نشدم !
  فایل رو به صورت کد های عددی چاپ می کنه !

  پاسخ
  • پشتیبانی
   3 بهمن 1398 14:40

   سلام،
   لطفاً با واحد پشتیبانی «02188317734» در ارتباط باشید تا مشکل شما دقیق‌تر مورد بررسی قرار گیرد.

   پاسخ
 • جعفر زارع
  2 آذر 1398 13:35

  سلام : لطفا نحو نصب درایور پرینتر sewoo b10 اعلام فرمایید

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست