1. فروشگاه اینترنتی دیتاتک
  2. اخبار
  3. بارکد دوبعدی جایگزین قیمت دارو بر روی بسته‌بندی
بارکد دوبعدی جایگزین قیمت دارو
اخبار
82
۰

بارکد دوبعدی جایگزین قیمت دارو بر روی بسته‌بندی

مدیر کل اداره نظارت و ارزیابی بر دارو و مواد مخدر وزارت بهداشت در مراسم افتتاحیه “دومین کنفرانس صنعت پخش” اظهار داشت تا پایان سال بارکد دوبعدی جایگزین قیمت داروها بر روی بسته‌بندی آن می شود. قیمت ها در داروخانه ها به وسیله بارکدخوان ثبت می گردد و مشکل قیمت گذاری دارو تا حدی حل خواهد شد. همچنین با طراحی اپلیکیشن موبایل دسترسی به آخرین قیمت دارو برای عموم امکان پذیر خواهد شد.

مهدی پیرصالحی در ادامه افزود: درج بارکد دوبعدی، تنها مربوط به قیمت گذاری کالاها نبوده بلکه موجب ساماندهی کل زنجیره تامین دارو می‌شود. با این اقدام می‌توان روی داروها و دیگر محصولات کنترل داشت و از ورود داروهای تقلبی در چرخه تامین کالا جلوگیری کرد. وی تاکید کرد درج بارکد دوبعدی از جمله الزاماتی است که شرکت‌های پخش می‌بایست آن را جدی بگیرند و ابتدا این روش برای کالاهای تولیدی شروع شده است، اما در نظر داریم، آن را به کل زنجیره تعمیم دهیم.

وی ادامه داد: در حال حاضر یکی از معضلات کالاها از جمله داروها، قیمت گذاری در محل کارخانه است که در صورت افزایش قیمت کالا و اعلام قیمت جدید در داروخانه و فروشگاه به مشتری، میان فروشنده و خریدار درگیری ایجاد می‌شود که با حذف قیمت از روی بسته بندی و ارائه بارکد دوبعدی می‌توان بر این مشکل فائق آمد.
به گفته پیرصالحی در حالیکه داروخانه‌ها در دیگر کشورها سیستم انبار خود را حذف کردند و به صورت آنلاین سفارش می‌گیرند تا جایی که سفارش دارو در این کشورهای روزانه و ساعتی شده است ولی توزیع دارو در کشور ما به صورت هفتگی صورت می‌پذیرد که می‌بایست با اصلاح شیوه‌های توزیع در این زمینه اقدام کرد.

بارکد دوبعدی

پیرصالحی اظهار داشت: در شیوه‌های نوین پخش، نیازمند نظرهای مشورتی انجمن شرکت‌های پخش هستیم که در این مسیر، کمیسیون داروخانه‌ها و توزیع با حضور نماینده صنعت پخش برگزار می‌شود. همچنین در این راستا تصمیم گیری در مورد آیین نامه جدید شرکت‌های پخش، تدوین شده که از سوی وزیر به امضا رسیده است و هم اکنون در حال تدوین آیین نامه‌های آن هستیم.

منبع: خبرگزاری تسنیم

برای مشاهده‌ی بیشتر محصولات، مشخصات فنی و قیمت بارکدخوان‌های دوبعدی بر روی دکمه زیر کلیک کنید.

برچسب‌ها: ,,,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

صندوق فروشگاهی
فهرست