1. دیتاتک
  2. مقالات
  3. آشنایی با انواع مچ‌بند شناسایی بیمار

آشنایی با انواع مچ‌بند شناسایی بیمار

مقالات
1,834 بازدید

دستبند یا مچ‌بند شناسایی بیمار

در سال‌های اخیر ردیابی و مدیریت هوشمند بیماران به وسیله دستبند یا مچ‌بند شناسایی بیمار به صورت گسترده در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی افزایش یافته است. استفاده از مچ‌بند شناسایی در جهت کنترل و ردیابی بیماران در فرآیندهای مختلف درمان نه تنها باعث افزایش سرعت در مراحل پذیرش و شناسایی بیماران می‌شود، بلکه بهبود کیفیت خدمات ارائه شده به بیمار را به همراه خواهد داشت.

مچ‌بند شناسایی حاوی مشخصات و اطلاعات افراد شامل نام، نام خانوادگی، کدملی، تاریخ تولد، نام پدر، جنسیت، گروه خونی، عکس، بارکد شناسایی و دیگر اطلاعات مورد نیاز در فرآیند درمانی می باشد. در این میان مخدوش شدن بارکد و اطلاعات روی مچ‌بند می‌تواند از یک سو ایمنی و روند درمانی بیمار را تهدید کند و از طرف دیگر سبب کاهش بازدهی کارکنان گردد. این مچ‌بندها باید به قدری مقاوم و با کیفیت باشد تا در برابر شراط سخت محیطی و تا پایان روند درمانی بیمار کیفیت خود را حفظ کنند.

کیفت، پایداری، ایمنی و سهولت در استفاده

با فراگیر شدن استفاده از مچ‌بند شناسایی، شرکت‌های دیگر نیز در صدد تولید و عرضه این محصول برآمدند اما با توجه به اینکه این مچ‌بندها در محیط بیمارستان استفاده شود باید استاندارهایی مطابق با دستورالعمل‌های سازمان جهانی بهداشت (WHO) داشته باشند. به همین منظور آزمایشگاه بین‌المللی ARDL آزمایش‌های بسیاری بر روی مچ‌بند های شناسایی تولید شده توسط شرکت‌های مختلف انجام داد که نتیجه این آزمایش‌ها که چندین و چند بار در شرایط یکسان با آب، صابون، ایزوپروپیل، الکل و انواع ژل‌های شست و شوی صورت گرفت، مشخص شد که مچ‌بندهای Z-Band Direct و Z-Band UltraSoft شرکت زبرا Zebra چندین برابر از دیگر رقبای خود مقاوم‌تر و با کیفیت‌تر می‌باشند.

مچ‌بند شناسایی زبرا Zebra تنها مچ‌بندهای بهداشتی، ضد میکروب و دارای لایه آنتی باکتریال در بازار می‌باشند که هیچ گونه حساسیتی بر روی پوست ایجاد نمی کنند. این مچ‌بندها به صورت کارتریج با مکانیزم چاپ حرارتی مستقیم توسط چاپگر Zebra HC100 چاپ و به مچ دست بیمار بسته می شود. طراحی و تولید مچ‌بند به صورت کارتریج کمک بسیاری در صرفه جویی در زمان و افزایش سرعت کار را به ارمغان می آورد.

انواع مچ‌بندهای شناسایی بیمار

مچ‌بند شناسایی بیمار زبرا Z-Band) Zebra) در دو نوع چسبی و گیره‌ایی در در گروه‌های سنی مختلف در 8 رنگ تولید می‌شوند که هر یک دارای ویژه‌گی های خاص خود هستند که به آن می‌پردازیم.

مچ‌بند شناسایی بیمار Zebra Z-Band Direct

مچ‌بند شناسایی حرارتی از جنس پلی پروپیلن، بدون لاتکس و در مقابل MR کاملا ایمن هستند و تا بیش از 14 روز در برابر شرایط سخت محیطی مقاومت دارند. این نوع مچ‌بندها در سه گروه سنی بزرگسال، خردسال و نوزاد و در 8 رنگ تولید و عرضه می‌شوند.

  • مچ‌بند بزرگسال Z-Band Direct Adult در ابعاد 279.4 × 25.4 میلی‌متر و در رنگ‌های سفید، سبز، قرمز، زرد، ارغوانی، صورتی، نارنجی و آبی تولید می‌شود.
  • مچ‌بند اطفال Z-Band Direct Pediatric در ابعاد 279.4 × 25.4 میلی‌متر و به رنگ سفید تولید می‌شود.
  • مچ‌بند نوزاد Z-Band Direct Infant در ابعاد 279.4 × 25.4 میلی‌متر و به رنگ سفید تولید می‌شود.

مچ‌بند شناسایی بیمار اولتراسافت Zebra Z-Band UltraSoft

مچ‌بند شناسایی اولتراسافت از مواد مصنوعی، نرم و انعطاف‌پذیر تشکیل شده بدون لاتکس و کاملا MR-Safe هستند. این نوع مچ‌بندها برای بیماران با حساسیت پوستی بالا مناسب است و تا بیش از 14 روز در برابر شرایط سخت محیطی مقاومت دارند. این نوع مچ‌بندها در سه گروه سنی بزرگسال، خردسال و نوزاد و در 4 رنگ تولید و عرضه می‌شوند.

  • مچ‌بند بزرگسال Z-Band UltraSoft Adult در ابعاد 279.4 × 25.4 میلی‌متر و در رنگ‌های سفید، سبز، صورتی و آبی تولید می‌شود.
  • مچ‌بند اطفال Z-Band UltraSoft Pediatric در ابعاد 279.4 × 25.4 میلی‌متر و  به رنگ‌ سفید تولید می‌شود.
  • مچ‌بند نوزاد Z-Band UltraSoft Infant در ابعاد 279.4 × 25.4 میلی‌متر و به رنگ‌ سفید تولید می‌شود.
برچسب‌ها: ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست