1. دیتاتک
  2. مقالات
  3. مجموعه سخت‌افزارهای تشکیل دهنده یک پایانه فروش یا POS

مجموعه سخت‌افزارهای تشکیل دهنده یک پایانه فروش یا POS

مقالات
930 بازدید
مجموعه سخت‌افزارهای تشکیل دهنده یک پایانه فروش یا POS

تمام پایانه‌های فروش یا POS نیازمند چند مجموعه سخت‌افزارها برای اجرای نرم‌افزار، جمع‌آوری پرداخت‌ها و صدور رسید برای مشتری خواهند داشت. اجزاء انتخاب شده نهایتا به نوع محیطی که در آن کار خواهید کرد، بستگی خواهد داشت؛ اما این 5 قطعه، ضروری‌ترین اجزای تشکیل دهنده یک سیستم نقطه فروش برای اکثر کسب و کارها است.

پایانه فروش

پایانه فروش مکانی است که همه اجزای سیستم POS گرد هم می‌آیند. اکثر کسب و کارها می توانند از یک رایانه استاندارد که نیازهای حافظه و پردازنده نرم افزار POS را برآورده و پورت های USB مورد نیاز برای تمام لوازم جانبی را فراهم نماید، استفاده کنند. همچنین رایانه‌های خاص POS با صفحه نمایش لمسی، کارتخوان با مصرف برق پایین طراحی شده است که فضای کمتری اشغال کرده و عملکرد بسیار خوبی مانند رایانه‌های all-in-one دارند. درحالیکه فروشگاه خرده‌فروشی می‌تواند از رایانه استاندارد استفاده کند، رستوران ممکن است به صرفه جویی در فضا یا مزایای طراحی بادوام به یک رایانه all-in-one نیاز داشته باشد. به همین ترتیب، پایانه POS شما می‌تواند یک رایانه قابل حمل جمع و جور باشد. در پایان روز، تا زمانی که پایانه/رایانه شما بتواند از نرم‌افزار شما پشتیبانی کند، آماده شروع معاملات خواهید بود.

چاپگرهای صدور رسید

هر فروش با صدور یک رسید برای مشتری پایان می‌یابد. خراب شدن چاپگر، یکی از آزاردهنده‌ترین مسائل برای هر سیستم POS است. حال باید اطمینان داشته باشید که چاپگر صدور رسید، از حجم چاپ مورد نیاز شما پشتیبانی می‌کند و راحتی کار با آن، امری بسیار ضروری است. اکثر چاپگرها به شکل حرارتی هستند، بنابراین حتی مجبور نیستید با کارتریج یا ریبون سر و کله بزنید. فقط کافیست کاغذ را جایگذاری کنید و کنار بایستید و کارتان را انجام می‌دهید! هر اندازه و نوع رسیدی که نیاز داشته باشید، یک چاپگر صدور رسید متناسب با نیازهای شما وجود دارد.

بارکدخوان

بارکدخوان‌ها بخش مهم اکثر سیستم‌های POS برای وارد کردن سریع اقلام و تسریع فرآیند تسویه حساب هستند. بارکدخوان لیزری استاندارد، قابلیت اسکن تمام کدهای UPC روی کالاها را دارند؛ اما با گسترش نیاز به بررسی مشخصات مشتری، ارائه بن و اسکن کدهای تخفیف، کارت وفاداری و یا پرداخت های الکترونیکی بارکدخوان‌های دوبعدی متداول تر شده‌اند. اکثر بارکدخوان‌ها به شکل دستی هستند، اما برای سیستم POS می‌توانید از بارکدخوان‌های روی پیشخوان برای اسکن سریع‌تر و بدون نیاز به دست استفاده کنید!

کشوی پول

کشوی پول، ساده‌ترین قسمت هر سیستم POS است؛ پس داشتن مکانی امن برای نگهداری پول نقد، چک و رسید های کارت اعتباری در حین فروش ضروری است. کشوها معمولا به چاپگر رسید متصل و با هر سفارش معتبر باز می‌شوند. انتخاب یک مجموعه با دوام که به راحتی با سیستم ارتباط برقرار می کند، طول عمر بیشتر کشوی شما را تضمین می کند.

 MSR/ پایانه پرداخت

پرداخت با استفاده از کارت امروزه به همان اندازه پول نقد رواج دارد؛ بنابراین هر سیستم POS نیاز به وسیله‌ای جهت خواندن سریع کارت های اعتباری/ نقدی به منظور پردازش آنها دارد. بسته به امکانات نرم‌افزار POS شما، ممکن است فقط نیاز به یک MSR ساده یا یک پایانه پرداخت کامل داشته باشید. در هر صورت، با پشتیبانی از پرداخت‌های امن مبتنی بر کارت، می توانید با مشتریان خود تسویه حساب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست