1. فروشگاه اینترنتی دیتاتک
  2. مقالات
  3. GS1 زبان جهانی کسب و کار
gs1
مقالات
954
۰

GS1 زبان جهانی کسب و کار

جهانی شدن مبادلات، افزایش رفت و آمد افراد، کثرت ارسال کالاها و حجم تبادل اطلاعات، جوامع قرن 21 را مجبور کرده است تا بیشتر و بیشتر به استانداردهای بین‌المللی در حوزه تجارت و بازرگانی تکیه نمایند. مالکان کسب و کارها دریافته‌اند که بدون وجود استانداردها، با راهکارهای مختلفی در سراسر جهان روبرو خواهیم بود. که به علت نبودن زبان مشترک، ناکارآمد هسنتد و باعث از دست رفتن فرصت‌های بسیاری می‌شوند با توجه به این امر نیاز به استانداردهای جهانی مشترک در تجارت و بازرگانی بسیار ضروری به نظر می رسد.

سازمان جهانی GS1

GS1 مخفف Global Standard One به معنای استاندارد جهانی 1 است. سازمان GS1 یک نهاد بین‌المللی برای توسعه و استقرار استانداردهاست که مدیریت فراگیرترین و کاربردی‌ترین سیستم استانداردهای زنجیره تأمین در دنیا را بر عهده دارد. بیش از یک میلیون شرکت فعال در 25 حوزه صنعتی در 150 کشور جهان، عضو سازمان  GS1  هستند و از استاندارها و راهکارهای این سازمان برای انجام فرآیند های کاری و تجاری خود بهره می‌برند. بارکدها به عنوان یکی از شناخته شده ترین راهکارهای GS1، در روز بیش از 5 میلیارد مرتبه در سراسر جهان اسکن می‌شوند که همین امر موجب شده است استانداردهای GS1 به عنوان زبان جهانی کسب و کار در سراسر دنیا فراگیر شود.
این سازمان غیرانتفاعی، بی‌طرف و غیرسیاسی است و از طریق شرکت‌های نماینده‌اش در سراسر جهان، با شرکای تجاری، صنایع تولیدی، دولت‌ها، و شرکت‌های صاحب فناوری در ارتباط است تا نیازهای آن‌ها و مشکلات موجود در کسب و کارشان را بشناسد و از طریق طراحی و پیاده‌سازی استاندارهای جهانی، برای آن نیازها پاسخی مناسب ارائه داده و کارایی، اطمینان و شفافیت را در بخش‌های مختلف کسب و کار آن‌ها تضمین نماید.

اعتقاد، چشم‌انداز و ماموریت

GS1 بر این باور است که استانداردها نقشی اساسی بر نحوه کار و زندگی ما دارند و به دنبال ایجاد جهانی است که در آن کالاها و اطلاعات مربوط به آنها به نحو کارا و ایمن جابجا شوند تا فواید بیشتری به کسب و کارها و زندگی مردم برسد و مأموریت خود می‌داند که این موضوع را بی‌طرفانه راهبردی کند به گونه‌ای که همه ذینفعان بتوانند به توسعه و استقرار استاندارهای جهانی بپردازند و از مزایای آن بهره‌مند شوند.

استانداردهای GS1

استانداردهای GS1 برای شناسایی، ضبط خودکار، به اشتراک گذاری اطلاعات و به‌ کارگیری، این امکان را برای شرکت‌ها فراهم می‌سازد که به ‌سادگی و با زبان مشترک درباره محصولات، مکان‌ها و سایر موجودیت‌های زنجیره تامین با هم ارتباط برقرار کنند و امور کسب و کار خود را پیش ببرند. استفاده از استانداردها و راحل‌های GS1 موجب تهسیل در تجارت، کاهش هزینه‌ها در سازمان، افزایش شفافیت در زنجیره و بهبود فرآیندها در کسب و کار می‌شود.

Identify

شناسایی

Capture

ضبط خودکار

Share

اشتراک گذاری

Use

به‌کارگیری

حوزه‌های فعالیت

استاندارها و راه‌حل‌های GS1 تا کنون در بیش از 25 صنعت مختلف به کار گرفته شده و کارایی و کارآمدی خود را اثبات کرده‌اند. این استانداردها پشتیبان زنجیره‌های تأمین هستند و باعث افزایش سرعت و کاهش هزینه‌ها در فرآیند زنجیره تامین می‌شوند. استاندارها GS1 بیشترین کاربرد را در این چهار حوزه داشته است.

Retail

خرده فروشی

Healthcare

بهداشت و درمان

Transport & Logistics

حمل و نقل لجستیک

Foodservice

مواد غذایی

با استفاده از استاندارها و راهکارهای GS1 می‌توان هزینه‌ها را کاهش داد و یه شرکت‌ها در حفظ امنیت برند و توسعه آن در سطح بین المللی کمک کرد. همچنین می‌توان به مصرف کنندگان نهایی محصولات و خدمات اطمینان داد که محصولی که در حال استفاد از آن هستند اصیل، کاملا سالم و قانونیست. یا از طرف دیگر به تولیدکنندگان کمک کرد که با کمک سیستم‌های اطلاعاتی بسیار کارآمد فعالیت‌های تامین مواد اولیه، توزیع، فراخوان، عودت و … را با سرعت، دقت و سهولت بیشتری انجام دهند. در هر نقطه از زنجیره‌های بین‌المللی عرضه و تقاضا در حوزه‌های مختلف می‌توان از خدمات GS1 به عنوان استاندارهایی بین‌المللی و زبان جهانی کسب و کار استفاده کرد و شیوه‌های کار و زندگی را به نحوی بهتر و کارآمدتر تغییر داد.

منبع: gs1ir.org

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

صندوق فروشگاهی

How We Teach

Lorem ipsum dolor sit amet, vivamus vitae massa ac mauris iaculis euismod et nec metus. Cras fermentum ac nunc ut auctor.

راهنمای هندهلد Honeywell Dolphin 75e
فهرست